Ayarlanabilir Yataklar ve Mide Ekşimesi

 

Ayarlanabilir yatak, baş ve ayak bölümlerinin yükseltilip küçültülmesine izin veren bir yataktır. Modern esnek yataklar, hareketi kontrol etmek için elektrik motorları kullanır ve ayrıca genellikle ısı ve masaj gibi ilaveleri içerir. Ayarlanabilir yataklar, bazı şekillerde veya türlerde birkaç yıldır hazır bulundurulmaktadır. Kökleri, esnek yatakların sayısız avantajını uzun zaman önce ortaya çıkaran sağlık tesisi sektörüne dayanıyor. 1960’lara kadar bu araçların temel tüketici için popüler hale gelmesi ve kalite gerçekte yükselirken fiyatı düştüğü için değildi.

hasta yatağı

Ayarlanabilir yataklarla ilgili birçok tıbbi fayda vardır. Esnek yatakların aslında kan dolaşımını iyileştirdiği, bel ağrısını hafifletmeye yardımcı olduğu ve ayrıca stresi azalttığı, solunum koşullarını iyileştirdiği, asit reflüsüne yardımcı olduğu ve ayrıca birçok başka faydaya sahip olduğu gösterilmiştir. Bu faydaların birçoğu, yarı kümes ortamında kendi başınıza hızlıca koyma yeteneğinden kaynaklanmaktadır. Yarı kanatlı yerleştirme, başın 30-45 dereceye yükseldiği zamandır ve sağlık merkezi sektöründe ameliyat geçiren hastalara sayısız avantaj sağladığından büyük ölçüde kabul görmektedir.

Ayarlanabilir yataklarla ilgili tüm klinik faydalar arasında muhtemelen en ilginçlerinden biri hazımsızlıkla mücadeleye olan yardımıdır. Mide ekşimesi veya gastroözofageal reflü durumu, karın içindeki asitlerin doğrudan yemek borusuna atıldığı tipik bir tıbbi sorundur. İnanılmaz derecede tipiktir ve ayrıca bazı fiyat tekliflerine göre yılda 40 milyondan fazla Amerikalıyı etkiler. Küçük miktarlarda asit reflü veya mide ekşimesi düzenlidir, ancak kalıcı vakalar kesinlikle yemek borusunun şişmesine zarar verecektir. Uzun bir süre boyunca hazımsızlık, ses kısıklığına, sürekli öksürüğe, boğazda ve göğüste rahatsızlıklara ve boğazınızda her zaman bir şişlik varmış gibi hislere yol açar.

Yerçekimi hazımsızlığı yönetmede son derece büyük bir rol oynar, bu nedenle vücut hassas bir ortamdayken asit reflünün gece boyunca en kötüye gitmesi şaşırtıcı değildir. Aynı şekilde akşamları mide ekşimesi en fazla hasara neden olabilir. Bunun nedeni, yutmanın asit reflünün karnına geri çekilmesine yardımcı olmasıdır, ancak geceleri düzenli olarak yutmazsınız, bu nedenle hazımsızlık daha iyi zamanlar için yemek borusunda kalır. Bu, esnek bir yatağa sahip olmanın faydasının olduğu yerdir. Vücudunuzun üst kısmı ile yatarak, biraz yükselmiş asit reflü sık sık kontrol edilebilir ve ayrıca bu, asit reflü için mevcut bazı ilaçlarla birleştirildiğinde etkili hazımsızlığı durdurma ve kontrol etme anlamına gelir.

Esnek yataklar, belirli rahatlık ve kullanım etrafında dönen birçok başka avantajı kullanır. TELEVİZYON’dan keyif almayı veya yatakta yayınları gözden geçirmeyi çok daha kolay hale getiriyorlar. Aynı zamanda çok daha ergonomik ve ayarlanabilir bir yatakla yatakta yemek yemek mantıklı. Esnek yatağınızı klinik nedenlerden biri için, çok daha iyi bir gece kalması elde etmek için veya bunlarla bağlantılı diğer faydalardan herhangi biri için satın alıyor olun, bu yataklarla ilişkili zarif duygulardan kesinlikle etkileneceksiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *